13 Kasım 2017 Pazartesi

Bugün Benim Doğum Günüm !Evet bugün benim doğum günüm  ' Hem yorgunum hem dargınım - bir bar taburesi üstünde babamın öldüğü yaştayım ...'

Sanırım Teoman' ın şarkısıdan daha iyisi gelmeyecek melankolik bir doğum günü geçirmek istediğimizde. Yine de ben bugün bu şarkıyı dinlemeyeceğim çünkü yeni bir yaşa merhaba derken Allah ' ın bana nasip ettiği güzelliklerin farkına varacağım ve ne kadar şanslı olduğumu haykıracağım ...

26 yaşında , 2 erkek çocuk annesi , deli dolu bir eş ve çoğu zaman söz dinlemeyen bir evlat var bu satırların ardında .Hayatıma dair hep hayallerim oldu .

Aile olmak , anne olmak en başta evet ama bunların ötesinde de kendime özel tutkularım vardı .
Vardı diyorum çünkü hala bu tutkular oradalar mı emin değilim ...

Dünyayı keşfetmek , çok istediğim İskoçya ' ya gitmek ve bunun için İngilizcemi geliştirme çabalarım , kitap yazma girişimlerim , sporu yaşam biçimi haline getirme hayallerim , yağlı boya denemelerim derken şimdi bakıyorum da o çok büyük konuştuğum yerdeyim .
Şimdilik ' Sadece Anne ' yim ' .

Asla diye başlayan cümleler kurmamayı öğrendim artık belki ama zamanında söylediğim Asla ' ları yaşıyorum şu anda ve kesinlikle şikayetçi değilim.

Çalışan bir kadınken ben Asla kendini çocuklarına adayan ve tüm zamanını sadece çocuklarının bakımı ile ilgilenen bir anne olmayacağım hakkında atıp tutuyordum .
Şimdi, işte tam da öyle bir anneyim . Ve bazen üçüncü bir bebek bile hayal ettiğim oluyor itiraf edeyim !

Ve  evet söyle bakalım şimdi Gri ; hayallerinin neresindesin ?

Şimdi eski sen olmanın ve hayallerinin peşine düşmenin vakti gelmedi mi ?


İşte bu yüzden yeni yaşımda yeni hedefler belirlemek istiyorum kendim için ;

İyi bir anne , iyi bir eş ,iyi bir evlat ve en önemlisi iyi bir KUL olabilmeyi diliyorum Allah ' tan ve  kendini seven , kendine önem veren , daha çok gezen , daha çok okuyan , her gün daha çok şükreden ve daha az sinirlenip - daha çok tebessüm eden , nazik , anlayışlı bir insan olabilmeyi diliyorum.

Hadi o zaman , iyi ki doğdum ben !


8 yorum:

 1. Nice güzel yıllara. Senin yaşında ben daha evlenmemiştim bile, demek ki benden önce,çocukları büyütüp o hayalleri gerçekleştirecek zamanın olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Handan Ablacım :)
   Çok teşekkürler .

   Sil
 2. Mutlu ve nice güzel senelere inşallah. Doğum günün kutlu olsun.

  YanıtlaSil
 3. heey madeeem hep böyle iyi bi kul oooool :)

  YanıtlaSil
 4. İnşallah Deeptone , deniyorum :))

  YanıtlaSil
 5. O zaman nice senelere sevdiklerinle :)

  YanıtlaSil

Bir Yorum Patlat , Dünya Sesini Duysun ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...