3 Haziran 2017 Cumartesi

Nerede O Eski Ramazanlar ?Cevap veriyorum ;

Ramazan Bayramındaki O Eski İnsanlar Neredeyse , Eski Ramazanlar da Orada !Ramazan ayı bağışlanma ayı , merhamet ayı , fakirin halinden anlama , nimetlere şükretme ayı ...

İnsanları kırmayalım , daha sakin olalım , oruç tutanlara saygılı olup - oruç tutmayanlara tepki gösterme gibi bir cahiliyet örneği sergilemeyelim .

Resulullah (s.a.a): “İnsan, ramazan ayının faziletini bilseydi, yılın hepsinin ramazan   olmasını isterdi.”

6 yorum:

 1. Nezaman kı o eskı ınsanlar döner, eskı Ramazanlar da gelır, hersey bızım elımızde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, bizler de çocuklarımızın ilk analarının inşasını yapıyoruz sonuçta..

   Sil
 2. dün akşam arkadaşlarla konuştuk yazdıklarınızı... yıllardır gurbette yaşıyoruz eşimle, aile yanında olmayınca Ramazanın da eski tadı olmuyor. o güzel kalabalık sofralar olmayınca..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gurbette olunca eminim insan daha çok özlüyordur...

   Sil
 3. Fakirin halinden anlama ayı dediğiniz çok doğru. Ama bir şeyi merak ediyorum. Zengin fakirin halinden anlayacak ise, fakir kendi halinden mi anlamış olacak?

  YanıtlaSil
 4. Hayır, fakirin halinden anlayan zenginler insafa gelip paylaşmayı deneyecek. Ramazan ayında verilmesi gereken fitre dediğimiz sadakalarını verirken fakir aileleri seçenekler. Ramazan ayı paylaşma ayı, insanlar yemeklerini erzaklarını paylaşacak, yardım etme konusunda hassaslaşacaklar. Hakkıyla yaşanırsa Ramazan ayı herkes faydalanabilecek yani bu ayın bereketinden...

  YanıtlaSil

Bir Yorum Patlat , Dünya Sesini Duysun ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...