3 Temmuz 2014 Perşembe

GÖÇEBE / THE HOST

Dün akşam 2013 yapımı bir film izledim ve hali hazırda hayal gücüne hayran olduğum Stephenie MEYER ' e bir kez daha oluşturduğu dünyaya hayran kaldım..
Alacakaranlık serisinden sonra ne kendisini ne de diğer kitaplarını takip etmediğimden ' Göçebe ' nin bir kitaptan uyarlama olduğunu filmi izledikten hemen sonra öğrendim...
Filmi izlediğim için , kitabını okumayacağım ama siz fantastik kitapları seviyorsanız öncelikle kitabını alıp , okuyun derim..
Zira konu bir hayli enteresan..

FİLMİN TANITIMI : Dünya bir uzaylı türünün istilasına uğramış ve maalesef insanlık virütik biçimde yayılan bu çok güçlü türe yenik düşmüştür. İnsan bedenlerine hiçbir zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçiren ve Wanderer denilen bu tür bir şekilde dünyaya da barışı getirmiştir. İstila sonrası bedeni ve zihni ele geçirilmeden kalan bir avuç insan grubu yakalanmadan yaşamaya çalışmaktadır. Melanie Stryder'dan bu insanlardan biriyken Jared Hower adında hala 'insan' olan bir genç ile karşılaşır ve ikili çok geçmeden aşık olur. Güvenli bölgede olmadıkları için Melanie bir şekilde yakalanır ve istilacıların eline geçer. Bedeni ve zihni artık ele geçirilmiştir. Melanie'nin güçlü duygularını ve iradesini kullanarak yeryüzünde yaşayan son insanların yerini tespit etmeye çalışan güçler, genç kıza tam anlamıyla hakim olabilmişler midir? 
Alacakaranlık serisiyle dünyayı sallayan Stephenie Meyer'ın romanından bilim-kurgu ve gerilim sinemasının başarılı yönetmeni Andrew Niccol tarafından uyarlanarak beyazperdeye aktarılan filmin başrolünü ise genç oyuncu Saoirse Ronan üstleniyor.

Filmin başlarında ; ne oluyor , kızın içinde iki ses var ve kim hangisi oluyor pek anlayamıyorsunuz ama bir saniye dahi gözlerinizi de ayıramıyorsunuz aynı zamanda..
Hayal gücü ile yaratılan bu dünya ekrana o kadar iyi yansıtılmış ki , ilerideki yüzyıllarda hikayenin gerçek olabileceği ihtimali ile sarsılıyorsunuz.

Ben bu filmi çok ama çok ilginç buldum ve çok beğendim..
İzlemenizi tavsiye ediyor , sonrasında yorumlarınızı bekliyorum :)
Sevgilerimle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir Yorum Patlat , Dünya Sesini Duysun ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...