11 Haziran 2014 Çarşamba

KAĞIT ÜZERİNDEKİ ŞEKİLLER....

Önümde bir kağıt parçası..
Bilinçsizce karalıyorum ...gelişi güzel...yazışı güzel....
Sanki karaladıkça içim rahatlıyor bir ferahlıyorum..
Genelde işlerimin yoğun olmadığı zamanlarda ya da bir şeyler düşündüğüm zaman bilinçsizce yaptığım bu davranışı ; bir gün sorgulama gereği duydum..
Çünkü farkettim ki hep aynı şekilleri çiziyorum..
Meğer bu konuda yıllar önce araştırmalar yapılmış ve çizilen o şekillerin kişilik hakkında bir çok ipucu verdiği kanıtına varılmış..
Evet;
Benim çizdiğim çizgilere baktığımda gerçekten de doğruluk payının olduğunu ve buradaki verilere itibar edebileceğinizi gönül rahatlığı ile söyleyebilirim..
Bakalım sizin bilinmeyen yönleriniz ve kişilik analiziniz nasıl çıkacak ????
ÜÇGEN: Öğrenmeye susamış, araştırıcı, tehlikelere atılmayı göze alan ve güçlü bir iradeye sahip biri sürekli üçgen çizer. Bu kişi zor karar verir ama hiç kimse onu kararından döndüremez.
KÜP: İşte size pratik, gerçekçi biri. Güven altında olmaya büyük önem verir, mesleğinde ve ilişkilerinde sağlam temeller kurabilmek için canla başla çalışır. Küp çizen kişilerin hayal güçleri kuvvetlidir aynı zamanda prensip sahibi olurlar.
YILDIZ: Altı köşeli yıldız çizen kişilerin insan doğasının erkek ve dişi yanları arasında bir denge kurabildikleri anlaşılır. Meraklı, öğrenmeye açık, konuları derinlemesine inceleyen kişilerdir.
KALP: Aşırı derecede duygusal kişiler, akıllarına estikçe kalp çizerler. Aşkta sadakat onlar için çok önemlidir. Her daim hislerinin sesini dinleyerek hareket ederler.
ÇİÇEK: Daha çok kadınların çiçek resmi çizdiklerini söylenebilir. Hayatlarının en romantik dönemini yaşayanlar çiçek çizmeye meraklı oluyorlar. Bu kişiler duyarlı ve dost canlısı olurlar.
KUŞ: Uçan bir kuş çizen kişilerin hayal güçleri çok kuvvetlidir. Her zaman büyük hayaller peşinde koşmaya bayılırlar. Ayrıca seyahat etmeyi, macera yaşamayı da severler.
DAİRE: Daire şekli sonsuzluğu, bütünlüğü, birliği ve korumayı simgeler. Kalbi sevgi dolu olan esprili kişiler, daire çizmekten hoşlanırlar. Genelde kendilerini ikinci planda tutarlar.
PARALEL ÇİZGİLER: Soğukkanlı ve acil durumlarda hemen harekete geçmeyi başaran kişilerdir. Ne istediklerini çok iyi bilirler. Eğer çizgiler diagonal çizilmişse, o kişinin lider olma eğiliminde olduğu söylenebilir.
KARE: Ciddiyeti, kararlılığı simgeler. Pratik amaçlara yönelen ve özü sözü doğru kişiler kare çizerler. Hayatlarını güvence içinde sürdürmeye çalışırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bir Yorum Patlat , Dünya Sesini Duysun ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...